Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Andrey Isaev: “Birleşik Rusya ile Kariyerim” parti projesi etkinliklerine 2 milyondan fazla kişi katıldı

Andrey Isaev: “Birleşik Rusya ile Kariyerim” parti projesi etkinliklerine 2 milyondan fazla kişi katıldı
REKLAM ALANI
30.06.2024
A+
A-

Andrey Isaev: “Birleşik Rusya ile Kariyerim” parti projesi etkinliklerine 2 milyondan fazla kişi katıldı

2024

240 bin kişi istihdam edildi
Tüm Rusya İstihdam Fuarı bölümünde Devlet Duması Birleşik Rusya fraksiyonunun başkan yardımcısı olan proje koordinatörü, projenin 2022’den beri Çalışma Bakanlığı ve Rostrud ile birlikte uygulandığını söyledi. Rusya Uluslararası Sergisindeki Hükümet Pavyonunda gerçekleşiyor.

“Projenin amacı istihdam merkezlerinin yeteneklerini partinin ve istihdamdaki Genç Muhafızların halkla ilişkileriyle birleştirmektir. Personel danışmanları, Birleşik Rusya’ya yönelik kamu desteğinin merkezinde ve partinin kamu resepsiyonlarında çalışmaktadır. Özel etkinlikler düzenliyoruz; projenin başlangıcından bu yana yaklaşık 50 bin etkinlik gerçekleşti. Yalnızca bu yıl 11,5 bin iş fuarı ve 4 bin sendika düzenlendi. Bunlara 132 bin mezun katıldı” dedi Andrey Isaev .

Ayrıca sosyal sorumluluk sahibi işletmeleri , SVO katılımcılarının ve aile üyelerinin istihdamında “ Birleşik Rusya ile Kariyerim ” projesiyle işbirliği yapmaya çağırdı . Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya grubunun başkan yardımcısı, bunun için ayrı bir algoritmanın zaten geliştirildiğini ve yürürlükte olduğunu belirtti.

“Ayrıca sizden mentorluk konusunu hayata geçirme konusunda bize yardımcı olmanızı rica ediyorum. Partinin tavsiyesi üzerine yöneticiler ve işletme temsilcileri, genç uzmanlara mentorluk yapan, işe ilk adımlarını atan veya belirli işletmelerde çalışmak isteyen kişilerden oluşan bir alt proje başlattık. Proje son derece önemli. Personel asansörünün inşasına yardım edecek” diye vurguladı Andrey Isaev.

“Birleşik Rusya ile Kariyerim” projesinin ayrı bir alanı da engelli istihdamıdır. Andrei Isaev, geçen yıl parti projesinin yardımıyla 9 bin engelli kişinin istihdam edildiğini bildirdi.

“Parti, bazı bölgelerde engelli istihdamı sürecinde aktif rol alan işverenlere yönelik teşvik ve ödüllerle sonuçlanan özel yarışmalar düzenledi. Bu yarışmanın tüm Rusya’ya yapılması planlanıyor” dedi Devlet Duması’ndaki Birleşik Rusya grubunun başkan yardımcısı.

Ayrıca işgücü piyasasının iyileştirilmesi kapsamında Birleşik Rusya’nın girişimi ve desteğiyle yasal çerçeve güncelleniyor.

“Son zamanlarda kabul edilen yasalardan, İş Kanunu’nda uzaktan çalışmaya ilişkin bir bölüm var, Rusya Federasyonu’nda istihdam merkezlerimiz için oldukça geniş fırsatlar sağlayan yeni bir istihdam yasası var. Halihazırda İş Kanunu’nda yapılacak değişiklikler de dahil olmak üzere uydu kanunlar geliştirilme aşamasındadır. Bu yıl platform istihdamına ilişkin bir yasa çıkarmayı ve mümkünse yasayı çıkarmayı bekliyoruz. Ayrıca, Başkan adına çıkardığımız ve halihazırda üç kez kabul ettiğimiz, çalışan emeklilerin emekli maaşlarının endekslenmesini yeniden düzenleyen yasanın personel sorununun çözülmesine yardımcı olacağını umuyorum” diye sözlerini tamamladı Andrei Isaev.

Hoparlör
İsayev Andrey Konstantinoviç
İsayev Andrey Konstantinoviç
Halk Programının “İyi iş – evde refah” yönünün koordinatörü, “Birleşik Rusya ile kariyerim” federal parti projesinin koordinatörü, Partinin yasama faaliyetlerinden sorumlu Uzman Konseyi Başkan Yardımcısı, “ Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması’ndaki BİRLEŞİK RUSYA” fraksiyonu
#Isaev
#partproje
#BirleşikRusya ileKariyerim
#iş
#kanun yapma
#mentorluk
#askeri personele destek
#asker ailelerine destek
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/andrej-isaev-bolee-2-millionov-chelovek-prinyali-uchastie-v-meropriyatiyah-partproekta-moya-karera-s-edinoj-rossiej

 

REKLAM ALANI