Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

BAŞKAN SADETTİN BİLGİN ` DEN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI

BAŞKAN SADETTİN BİLGİN ` DEN ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI
REKLAM ALANI
31.08.2021
A+
A-

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA
Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Bilgin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil KARAİSMAİLOĞLU `na Birecik Kelaynak bağlar yolunda meydana gelen heyelan ile ilgili çağrıda bulunarak. Bakan KARAİSMAİLOĞLU ` Na göndermiş olduğu açıklama ile ilgili açıklama yaptı.

İşte yazının detayı

  T.C ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NA

                                                                       ANKARA

Sayın,

Bakanım,

Adil KARAİSMAİLOĞLU,                                                                                            30.08.2021

Sayın Bakanım, 15 Mayıs 2019 yılında da dönemin Ulaştırma Bakanı olan Sayın Mehmet Cahit Turhan’a gönderdiğim Şanlıurfa İli Birecik ve Halfeti İlçesi yolu üzerinde bulunan Kelaynak – Bağlar yolu üzerinde bulunan kayaların tıraşlanması, güvenli hale getirilmesi ve hiçbir can ve mal kaybına sebep olmadan önlemlerin alınması konusunda dilekçemiz ekli dosyada defalarca bütün kurumlara yazarak bilgilerinize sunulmuştur.

Sayın Bakanım, 29 Ağustos 2021 Pazar günü bahsi geçen yol üzerinde yine bir facia ucuz atlatılmıştır. Yaşanılan heyelan sonucunda birçok araç maddi hasar görerek 2 araç pert olmuş ve hemşerilerimiz kıl payı ölümden kurtulmuşlardır. Bu yolun yapılması ve önlemler alınması için kaç heyelan daha böyle ucuz atlatılmalıdır? Şanlıurfa milletvekilleri ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı başta olmak üzere bütün yetkililerin bu duruma acil çözümler bulması gerekmektedir. Milletvekillerinin görevi nedir? Seçildikleri ilde ikame ederek halkın sorunlarıyla iç içe olup sorunları Ankara’ya taşıyarak hizmet etmek mi yoksa Ankara’da kalarak hakkı geçmeden  haksız kazanç elde etmekte mi? Birecik ve Halfeti İlçeleri tarihi önemi olan güzide ilçelerimizdir. Dünyanın her tarafından turistleri çeken bu eşsiz ilçelerimizin ve Şanlıurfa’nın sahibi yok mudur? Milletvekillerinin görevleri arasında bu sorunları Ankara’ya taşımak ve çözüm bulmak yok mudur? Günlük 30-40 bin civarında araç geçmektedir ve belirtmiş olduğumuz bu yol Halfeti, Bozova ve Adıyaman yollarına da gitmektedir.

Sayın Bakanım, Birecik ve Halfeti’ li hemşerilerimiz bu yolda ölmek istememektedirler. Devletimizin her şeye gücü ve imkanı yetmektedir. Bizler memleket sevdalıları olarak bölgemizde ki her olaydan sorumlu hissi ile bu kadar çaba sarf ederken, milletvekillerinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ve yetkili kurumların da çabalarını görmek ve sonuçlarına uluşmak istemekteyiz. Bu yol ölüm yolu olmadan kayaların bir an evvel tıraşlanmasını siz değerli büyüklerimizden yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi bilmekte ve dilekçelerimiz sonuçlanana kadar bu işin takibini bırakmayacağımızı bilmenizi istemekteyiz. Bu vesileyle bu faciayı ucuz atlatan bütün hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken yaralılara ise acil şifalar dilerim.

Sayın Bakanım, Yukarda belirtmiş olduğum konu ile ilgili olarak gerekli olan yardımların ve çalışmaların bir an evvel yapılması ve bütün kurumlarınıza talimat vererek yolumuzun güvenliğini sağlamanız konusunda yardımlarınızı bilgilerinize arz ederim.

Birecik Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Sadettin BİLGİN

 

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Dutch Dutch English English French French German German Italian Italian Portuguese Portuguese Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish