Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Birleşik Rusya aktivistleri Izhevsk’te Kırım’la dostluğun göstergesi olarak bir anma bahçesi kurdular

Birleşik Rusya aktivistleri Izhevsk’te Kırım’la dostluğun göstergesi olarak bir anma bahçesi kurdular
REKLAM ALANI
08.05.2024
A+
A-

Birleşik Rusya aktivistleri Izhevsk’te Kırım’la dostluğun göstergesi olarak bir anma bahçesi kurdular

2024,

Kozmonot Parkı’na ağaçlar dikildi
Eyleme milletvekilleri ve parti aktivistleri, halk temsilcileri, şehir idaresi ve öğrenci okulu öğrencileri katıldı.

Yeni bahçedeki ilk ağaçlar Kırım çamı fidanlarıydı.

“Bunlar Kırım’daki Sandalye bahçesinin gelecekteki kopyasının ilk bitkileri ve büyüyecek. Ziraat üniversitesi öğrencileri bu çalışmaya zaten katıldılar,” diye belirtti cumhuriyetin başkanı ve hükümetinin idaresi başkanı Alexander Zhuravlev.

Birleşik Rusya’nın kamu resepsiyonu başkanı Farit Gubaev , Kırım çamı fidelerinin Kırım ve Sevastopol sakinleri tarafından Udmurtya’ya verildiğini söyledi.

“Yarımadanın Rusya ile yeniden birleşmesinin 10. yıldönümü şerefine, dostluk, karşılıklı yardım ve birliğe duyulan minnettarlığın bir göstergesi olarak bu ağaçları Udmurtya’nın başkentine diktik. Kırım çamı 600 yıla kadar yaşayabiliyor ve uzun ömürlülüğün sembolü oluyor” diye konuştu.

Kozmonotlar Parkı’nda nadir iğne yapraklı ağaçların yetiştirilmesi geleneği uzun süredir mevcuttur.

Izhevsk yönetiminin başkan yardımcısı Vera Reshetnikova, parkta halihazırda Halkların Dostluk Bahçesi’nin bulunduğunu hatırlattı.

“Burası çeşitli halka açık etkinliklerin, gezilerin ve halk festivallerinin düzenlendiği Sanayi Bölgesi sakinleri için yürüyüşler için favori bir yer. Arboretumda Mordovya, Çeçenya, Ermenistan, Azerbaycan, Bangladeş ve diğerlerinden bahçeler bulunmaktadır. Bahçe, uzmanlardan oluşan geniş bir ekip tarafından bakılıyor; büyüklüğü her yıl artacak” diye ekledi.

Hoparlör
Gubaev Farit İldusoviç
Gubaev Farit İldusoviç
Birleşik Rusya Partisi Başkanı D.A.’nın Bölgesel Halk Resepsiyonu Başkanı. Medvedev
#Udmurt cumhuriyeti
#hafıza bahçesi
#Kırım Cumhuriyeti
#ağaç dikimi
#bölgeler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/v-izhevske-aktivisty-edinoj-rossii-zalozhili-pamyatnyj-sad-v-znak-druzhby-s-krymom

 

REKLAM ALANI