Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

TÜSİKON BAŞKANI BEŞİKTEPE` DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

TÜSİKON BAŞKANI BEŞİKTEPE` DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI
REKLAM ALANI

TÜSİKON BAŞKANI BEŞİKTEPE` DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

2023 yılı için belirlenen yeni asgari ücreti değerlendiren TÜSİKON Başkanı Orhan Beşiktepe, “Üreticimiz , sanayicilerimiz ve çalışan insanlarımız açısından mağdur edilmeyecek düzeyde olumlu bir ücret olmuştur” dedi.

2023 yılı için belirlenen asgari ücreti değerlendiren Beşiktepe, “Ülkemizdeki geçim şartları ve enflasyon ile mücadele ile birlikte Dünyanın da etkisi içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntı süreci içerisinde belirlenen asgari ücret, ülkemizde bulunan üretici, sanayicilerimiz ve çalışan insanlarımız açısından mağdur edilmeyecek düzeyde olumlu bir ücret olmuştur.

Ülkemiz için yapılan kötü senaryoları bertaraf etmiş gelecek yıllar içinde umut olmuştur. İşveren ve çalışanımız arasında güvenin ve çalışma huzurunun sağlanmasında büyük destekleri olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve emeği geçen sivil toplum kuruluşlarına, sendikalara katkılarından dolayı işveren ve çalışanımız adına teşekkür ederiz.

Bugün Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol ile düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasına göre, 2023 yılında net asgari ücret 8 bin 506,80 lira olarak açıklanmıştır. Net asgari ücretteki artış oranı ocak ayına göre yüzde 100, Temmuz ayına göre yüzde 54,66 olurken, yıllık ortalama artış oranı ise yüzde 74,43 olarak gerçekleşmiştir.

Bu asgari ücret çalışmasının 2023 yılı için ülkemiz, çalışanımız ve işverenlerimiz adına hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

 

REKLAM ALANI